W jaki sposób inflacja w USD pod wpływem Fed może być dobra dla bitcoinów i aktywów cyfrowych

Polityka monetarna prowadzona przez Covid pobudza rosnące zainteresowanie inwestorów aktywami kryptograficznymi i instrumentami pochodnymi – mówi Richard Byworth, prezes Diginex i EQUOS.io.
By Forkast.NewsJuly 31, 202014 minuta czytaj
Bezprecedensowy poziom bodźców stymulujących amerykańską gospodarkę w obliczu trwającego kryzysu Covid-19 może zwiększyć zainteresowanie instytucji walutami kryptograficznymi.

„Polityka monetarna naprawdę zaczyna skłaniać ludzi do zastanowienia się, „w jaki sposób zabezpieczam swój portfel przed inflacją?“ – powiedział Richard Byworth, prezes Diginex, firmy z Hongkongu świadczącej cyfrowe usługi finansowe i rozwiązania typu blockchain.

W wywiadzie udzielonym przez Forkast.News w dniu premiery Diginexu EQUOS.io, pierwszej amerykańskiej giełdy cyfrowej, Byworth powiedział, że coraz więcej inwestorów patrzy na bitcoin jako na zabezpieczenie przed inflacją wywołaną drukiem pieniędzy banków centralnych. Byworth jest również prezesem EQUOS.io.

Jednym z takich inwestorów jest CEO Tudor Investment Corp., Paul Tudor Jones, który powiedział w prognozie rynkowej, że najlepszą strategią maksymalizacji zysku jest posiadanie najszybszego konia. „Jeśli będę zmuszony do prognozowania, założę się, że będzie to Bitcoin.“

Polityka i gospodarka Covida może utrudnić Fedowi, w najbliższej przyszłości, odwrócenie kursu na ilościowe luzowanie i zalewanie gospodarki większą ilością pieniędzy.

„Oczywiście Trump chce zostać ponownie wybrany. Nie pozwoli Rezerwie Federalnej zaprzestać luzowania i drukowania pieniędzy“, powiedział Byworth. „Kiedy patrzy się na Bitcoin Future jako na rzadki, cyfrowy zasób, to naprawdę zaczyna to budzić świadomość inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój portfel instytucjonalnie i detalicznie“.

Richard Byworth CEO EQUOS.io, Diginex

Najważniejsze informacje
Dlaczego w czasie tej pandemii aktywa cyfrowe zyskują na znaczeniu: „Polityka pieniężna zaczyna teraz naprawdę skłaniać ludzi do myślenia „jak zabezpieczam swój portfel przed inflacją?“. Myślę, że jeden z kluczowych menedżerów makroportfeli na świecie, Paul Tudor Jones, wyszedł z założenia i stwierdził, że w tej konkretnej sytuacji widzi Bitcoin’a jako najszybszego konia jako zabezpieczenie przed inflacją“.
Czy Bitcoin może osiągnąć 250,000 dolarów? „Droga do osiągnięcia ceny 250.000 dolarów w Bitcoinu oznacza, że widziałeś znaczącą dewaluację ceny dolara. I tak myślę, że może się tam dostać, jeśli Fed będzie dalej podążał drogą utraty kontroli nad prasą drukarską.“

Pochodne kryptońskie, jak bitcoin futures, rosną: „Prawdopodobnie największą zmianą, jaką zaobserwowano w zeszłym roku, było wprowadzenie produktów futures na szerokich giełdach i to jest naprawdę wzrost skali rynku instrumentów pochodnych z bardzo ograniczonego do tego, gdzie znajdujemy się dzisiaj.“
W Biurze Walutowym pozwalającym bankom na pełnienie funkcji depozytariuszy kryptograficznych: „To naprawdę podkreśla problem w branży, że wszystkie te banki muszą teraz nagle pomyśleć: „OK, co będzie moim rozwiązaniem w kwestii przechowywania papierów wartościowych w formie cyfrowej.““

Przyszłość papierów wartościowych: „Sieci i rozwiązania łańcuchów blokowych będą napędzać sposób, w jaki emitujemy papiery wartościowe w przyszłości. Nie ma co do tego wątpliwości“
Obejrzyj wywiad Redaktor Naczelnej Forkast.News Angie Lau z Byworth, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Bitcoin i inne cyfrowe aktywa korzystają z kryzysu Covid, jak inwestorzy instytucjonalni obserwują dojrzałość kryptońskiej firmy oraz jak regulacje w USA i Azji kształtują rozwój branży w przyszłości.

Transkrypt pełny

Angie Lau: Witamy w Word on the Block, serii, która zanurza się głębiej w łańcuchu blokowym, kryptońskim i powstającej technologii, która kształtuje ten świat na skrzyżowaniu biznesu, polityki i gospodarki. To właśnie o tym informujemy tutaj, na Forkast.News. Jestem redaktor naczelna Angie Lau i mam przyjemność przedstawić wam naszego kolejnego gościa w serialu, Richarda Bywortha, CEO Diginexu.

Z siedzibą w Hongkongu, Diginex ma charakter globalny. Richard, wychodzisz poza ramy regulacyjne miasta. W rzeczywistości zamierzasz uruchomić EQUOS.io. To jest twoja instytucjonalna giełda kryptograficzna działająca w Singapurze w oparciu o ramy regulacyjne. Więc pytanie dla ciebie Richard jest, jesteś z siedzibą w Hong Kongu, dlaczego Singapur?